Historia marki

Since 1904

Nowe pokolenie SWIZA – światowej, kultowej i autentycznej szwajcarskiej marki.

Od pokoleń mieszkańcy szwajcarskiego regionu górzystej Jury tworzą, szczegół po szczególe, jedne z najlepszych czasomierzy na świecie. Przez lata warunki ekonomiczne sprawiły, że sporo „rodzin” i marek musiało sprzedawać udziały lub się łączyć z innymi. Grupka przedsiębiorców i wizjonerów w kantonie Jury zebrało się by przeciwdziałać temu trendowi. Wprowadzają zbiór szwajcarskich produktów w konkurencyjnych cenach.

Wyobrażają sobie markę, która jest pomocnym przyjacielem, na którym mogą polegać w codziennych przygodach ludzie aktywni w swojej drodze do celu.

112 letnia marka jest synonimem szwajcarskich cech od 1904 roku, a teraz staje się nowym standardem jakości dla wszechstronnych, wytrzymałych, i przemyślanych pod względem projektu produktów. Marka, która z dumą kontynuuje tradycję i spuściznę jakości budowanej przez ich szwajcarskich przodków.

Stworzona w 1904, SWIZA wraca jako nowe pokolenie szwajcarskiej marki.

Historia marki

1904 –W Moutier, sercu Berneńskiej Jury, powstała fabryka zegarów, założona przez Louisa Schwaba. W tamtym czasie, Louis Schwab zdecydował specjalizować się w produkcji mechanizmów oraz części do nich. Szczególnie do budzików z 1-dniowym naciągiem.

1918 – Powstał model budzika Levtoi, który odniósł sukces na całym świecie i sprawił, że przemysł zegarów z Jury zyskał uznanie i rozpoznawalność

1935 – Po śmierci Louisa, jego synowie - Pierre, Samuel i Willy – przejęli fabrykę i wkrótce oficjalnie zarejestrowali markę Swiza.

1959 – Ewolucja mechanizmów i innowacja ze strony Swiza doprowadziła do powstania pierwszego w historii zegara z mechanizmem 15-kamiennym i 8-dniowym naciągiem. Był to sukces na skalę świata, co pomogło w rozwoju firmy na arenie międzynarodowej.

1965 – Firma przeniosła swoją siedzibę do Delémont i otworzyła nową fabrykę.

1972 – Swiza otrzymała swoją pierwszą nagrodę –Gold Mercury European Award – jako uznanie dla jakości budzików oraz pokaźnej sprzedaży na całym świecie.

1976 – Jak prawie każdy szwajcarski producent zegarów, Swiza zaczęła używać w swoich budzikach mechanizmów kwarcowych.

1979 – Prowadzenie firmy przejęło trzecie pokolenie zegarmistrzów - wnukowie Louisa Schwaba, którzy wprowadzili mechanizm liniowy („bagietkowy”) posiadający 19 kamieni i 8-dniowy naciąg.

1984 – Swiza zaczęła produkcję własnych szwajcarskich mechanizmów kwarcowych, które są nadal produkowane i używane w zegarach wielu kolekcji.

1985-2000 – Ostatnie 15 lat XX wieku były bardzo pomyślne dla marki. Pojawiły się ważne rozwiązania technologiczne, oraz wiele nowych kreacji. W tym okresie firma zatrudniała ponad 300 osób i produkowała ponad 30 tysięcy zegarów i mechanizmów rocznie. W 1991 roku, firma zintegrowała nową markę, specjalizującą się w zegarach podróżnych – Matthew Norman Swiss Made Mechanical Clocks.

2006 – Nowi właściciele. Po raz pierwszy w historii, rodzina Schwabów oddała prawa własności nad firmą i scedowała swe udziały w fabryce na Bedonna Holdings.

2008 – Swiza przejęła „L'Epée 1839” – eksluzywną francuską markę specjalizującą się w produkcji zegarów stołowych ze skomplikowanymi mechanizmami.

2009 – Rodzinna firma Swiza została kupiona przez szwajcarską grupę udziałową Mecap, która stopniowo zmieniła orientację produkcji i wprowadziła nową linię luksusowych produktów. Swiza zaczęła specjalizować się wyłącznie w produkcji zegarów stołowych i budzików z mechanizmami kwarcowymi.

2014 – 110 lat doświadczenia! Swiza przez lata stała się największym producentem zegarów stołowych, produkującym kolekcje dla swych trzech marek oraz innych prestiżowych i znanych na świecie twórców. Ze swoją konkretną wizją przyszłości, Swiza jest wspierana przez dynamiczną grupę entuzjastów, których namiętność do innowacji oraz doskonałości napędza geniusz twórczy, który odpowiada za sukces marki.

2015 – 111 lat! Otwarcie najważniejszych targów zegarkowych na świecie BaselWorld, otwiera nowy rozdział w historii marki Swiza – produkcję zegarków naręcznych.

21 października 2015 – Legenda zrodziła się na nowo! Dzięki Swiza, Szwajcaria ma scyzoryk, który doczekał się odświeżenia i nowego projektu po raz pierwszy od dziesięcioleci. Rezultatem jest model produkowany i montowany w szwajcarskiej Jurze, co przywróciło pozycję lokalnego przemysłu nożowniczego.

www.swiza.com

Produkt dnia
Scyzoryk SWIZA D02 Biały  blister
Scyzoryk SWIZA D02 Biały blister
149,00 zł
szt.
Scyzoryk SWIZA D04 Biały
Scyzoryk SWIZA D04 Biały
185,00 zł
szt.
Scyzoryk Swiza D03 St-Bernard
Scyzoryk Swiza D03 St-Bernard
167,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl