Zaskakujące funkcje scyzoryków szwajcarskich 1

Scyzoryki kojarzą się nam z wielofunkcyjnym narzędziem, które doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach. Praktyczne ostrze, otwieracz do butelek czy puszek oraz płaski śrubokręt stały się pewnego rodzaju standardem, którego spodziewa się każdy, kto decyduje się na zakup wieloczynnościowego składanego noża. Nowoczesne scyzoryki marki Swiza można jednak wykorzystać w znacznie mniej oczywisty sposób. Jakie dodatkowe zastosowania znajdziemy w tego rodzaju narzędziach?

Nie masz czym usunąć kleszcza? - wykorzystaj scyzoryk
Wzrost ilości kleszczy sprawił, że wcale nie musimy udać się na wycieczkę do lasu, aby zostać ukąszonym przez tego owada. Wystarczy wyjście do parku lub ogrodu, aby w naszą skórę wczepił się ten niewielki pasożyt. Zwykle wtedy zaczynamy się zastanawiać, w jaki sposób się go pozbyć. Jeśli nie masz czym usunąć kleszcza, przydatny może okazać się scyzoryk. W większości modeli szwajcarskich noży znajdziemy niewielką pęsetę, którą można wykorzystać do tego, aby wyciągnąć owada. Aby dobrze to zrobić, powinnyśmy złapać pasożyta przy samej skórze. Producenci nowoczesnych scyzoryków zadbali o to, abyśmy mogli radzić sobie z kleszczami także w inny sposób. A wszystko to dzięki systemowy Tick Tool. Jest to wykonane z wysokiej jakości stali narzędzie, które dodatkowo zostało wzbogacone o szkło powiększające. Kleszczołapka jest bardzo skuteczna podczas usuwania pasożytów, nawet jeśli są one bardzo niewielkich rozmiarów. Dodatkowa funkcja będzie przydatna nie tylko w przypadku, gdy owad ukąsił człowieka. Pomoże nam także wtedy, gdy wkłucie dotyczy kota, psa lub innego zwierzęcia domowego.

Scyzoryk do majsterkowania
Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że funkcjonalne, wielozadaniowe narzędzie doskonale nadaje się do majsterkowania. Przy jego użyciu nie tylko jesteśmy w stanie dokręcić zawiasy za pomocą wkrętaka płaskiego czy przeciąć kawałek drewna stosując praktyczną piłkę. Odpowiednio wyprofilowane narzędzia będą także pomocne przy działaniach związanych z naprawą urządzeń elektrycznych. Używając scyzoryka, bez problemu ściągniesz izolację z kabli lub połączysz nawet niewielkie elementy i to bez stosowania wielu zajmujących dużo miejsca przyrządów.

Odpowiedni scyzoryk na ryby
Wybierając scyzoryk, który posiada wiele funkcji, nie tylko nie będziesz musiał się zastanawiać, czym usunąć kleszcza, ale także zawsze pod ręką będziesz miał wszystkie niezbędne narzędzia. Podczas wypraw na ryby przydadzą się nie tylko klasyczne funkcje składanego noża. Bardzo dobrze zadbać o to, aby wśród narzędzi znalazły się nożyczki, szydło lub pęseta. Odpowiedni scyzoryk pozwoli na szybkie założenie żyłki, obrobienie złowionej ryby, a w sytuacji ekstremalnej nawet naprawienie uszkodzonego kołowrotka.

Wybierając odpowiedni scyzoryk, warto zwrócić uwagę na to, aby był on jak najbardziej funkcjonalny. Oznacza to, że przed zakupem powinniśmy dokładnie zgłębić wiedzę o narzędziach, które znajdują się w danym modelu. Dodatkowe funkcje sprawdzą się podczas wyprawy na ryby, grzybobrania lub majsterkowania w domowym zaciszu. Szwajcarskie wyroby są bardzo trwałe, dzięki czemu masz pewność, że zakupiony scyzoryk nie zawiedzie nawet w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach.

Komentarze do wpisu (1)

27 marca 2020

jestem zadowolony scyzoryk spełnił moje oczekiwania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl