Wodoszczelność zegarków 0

Co w praktyce oznaczają klasy wodoszczelności, jak obchodzić się z zegarkiem SWIZA, aby nie uszkodzić go w wyniku kontaktu z wodą? Opis zaczniemy od zegarków „najsilniejszych”, posługiwać się będziemy różnymi jednostkami ciśnienia BAR / ATM / metry  co w praktyce oznacza odporność zegarka na statyczne ciśnienie (często mylone z ciśnieniem dynamicznym jakim poddawany jest zegarek podczas normalnej eksploatacji tzn. 30 metrów nie oznacza, iż można pływać w tym zegarku na głębokości 30 metrów, szczegółowy opis poniżej:
 
- 20 BAR – 20 ATM – 200 metrów
możliwość pływania z zegarkiem, kąpania się, nurkowania (z akwalungiem)

- 10  BAR—10 ATM – 100 metrów
możliwość pływania z zegarkiem, kąpania się, nurkowania (bez akwalungu)

- 5 BAR – 5 ATM – 50 metrów
możliwość kąpania się w wannie (nieodporny na nagłe zmiany ciśnienia, które mogły by zegarek zniszczyć tzn. nie można w nim nurkować, ani skakać do wody)

- 3 BAR – 3ATM – 30 metrów
możliwość mycia rąk z zegarkiem, odporny na zachlapania

Uwaga!
Na wodoszczelność wpływają czynniki zewnętrzne w postaci temperatury oddziałującej na zegarek (oddziaływanie termiczne), jak i samej kondycji zegarka. Oznacza to, iż sauny, bezpośrednie promienie słoneczne – wysoka temperatura a następnie kąpiel może spowodować rozszczelnienie się zegarka. Zegarek nieserwisowany latami może utrać także swoje cechy wodoszczelności. Nie narażajmy zegarków na nagłe zmiany temperatury, to pozwoli Państwu na cieszenie się ich długowiecznością i użytkowaniem ich w środowisku wodnym stosownie z ich przeznaczeniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl