Jak wybrać najlepszy scyzoryk szwajcarski? 1

Scyzoryk to narzędzie, które towarzyszy nam od dziesięcioleci. Wykorzystywane do rozlicznych zadań każdego dnia, może on służyć nam za śrubokręt, korkociąg, nóż, piłę i wiele innych narzędzi, dlatego traktowany jest on jako narzędzie prawdziwie uniwersalne i choć do bardziej wymagających prac nie obejdzie się bez profesjonalnej skrzynki narzędziowej, to w sytuacjach wymagających od nas szybkiej reakcji i działania, scyzoryk staje się często niezastąpiony.

Scyzoryki szwajcarskie cieszące się renomą na całym świecie, są doskonałym przykładem na to jak wiele zastosowań może mieć tego typu narzędzie. Cenione za swoją wytrzymałość i jakość konstrukcji szwajcarskie scyzoryki Swiza idealnie sprawdzą się w niemal każdej sytuacji awaryjnej jak i w naszych codziennych obowiązkach.

Jak zatem wybrać odpowiedni scyzoryk i czym kierować się dobierając model do swoich potrzeb i upodobań? Postawmy się odpowiedzieć na te pytania w tym artykule.

Na rynku scyzoryków szwajcarskich znajdziemy bogaty wybór zarówno modeli jak i typów scyzoryków, prezentujących i oferujących nam rozmaite funkcje. Starając się dopasować ten właściwy, musimy zastanowić się do czego będzie on głównie wykorzystywany, lub w przypadku robienia komuś prezentu – czym dana osoba się interesuje i jak mogłaby wykorzystać dany scyzoryk. Sugerowanie się tylko ceną nie jest dobrym rozwiązaniem, bowiem należy pamiętać, że scyzoryk szwajcarski to tak naprawdę narzędzie użytku codziennego, które ma spełniać określone funkcje i pomagać w codziennych zadaniach.

 

Dla kogo scyzoryk?

Próbując dopasować scyzoryk do osoby, pierwszym kryterium wyboru może być jej wiek i związane z nim możliwości zastosowania scyzoryka. Faktem jest, że dobry scyzoryk szwajcarski może przydać się zarówno dziecku wybierającemu się na obóz harcerski, nastolatkowi, którzy lubi majsterkować lub fascynuje się survivalem, jak i dorosłym, a nawet osobom w podeszłym wieku, którym scyzoryk zastąpi kilka narzędzi jednocześnie.

Dla najmłodszych polecamy scyzoryki Swiza – modele C01 oraz D01. Charakteryzują się one prostym kształtem i ograniczoną ilością funkcji dodatkowych. Pewny chwyt scyzoryka i blokada ostrza zapobiegną przypadkowemu wyślizgnięciu się czy skaleczeniu podczas korzystania z noża, co z pewnością docenią wszyscy, przygotowujący patyki do usmażenia kiełbasek na obozowym ognisku czy zbierający w lesie grzyby.

scyzoryk szwajcarski C01scyzoryk szwajcarskie D01

Nieco starsi i bardziej wymagający zadowolą się scyzorykami Swiza z serii C02 i D02, które mogą pochwalić się nieco większym wachlarzem funkcji i dopasowaniem ich do zainteresowań jak i potrzeb właściciela scyzoryka.

scyzoryk szwajcarski c02scyzoryk szwajcarski d02

Scyzoryki z serii C03 i D04 są godne polecenia wszystkim wymagającym osobom, które od swojego scyzoryka wymagają największej jakości i funkcjonalności w każdych niemal warunkach. Duże ostrze, dodatkowe otwieracze, piły, korkociąg z pewnością znajdą zastosowanie zarówno podczas wypadu za miasto jak i w życiu codziennym, kiedy wielofunkcyjność scyzoryka nieraz może wybawić nas z opresji.

scyzoryk szwajcarskie c03scyzoryk szwajcarski swiza d04

 

Wykorzystanie scyzoryka

Jeżeli potrzebujemy scyzoryka do określonych zadań, przy wykonywaniu których będziemy mogli polegać na jego niezawodności, warto zdecydowanie mieć przeznaczenie narzędzia na uwadze podczas jego wyboru. Wiele modeli scyzoryków szwajcarskich tworzonych jest według konkretnych zastosowań i przeznaczenia, które mogą sprawdzić się np. na biwaku, ale już nieco mniej podczas wyprawy na żagle. Funkcjonalność scyzoryka szwajcarskiego uzależniona jest od dodatkowych akcesoriów, dlatego jedne scyzoryki mogą być wyposażone w korkociąg, podczas gdy inne zamiast niego będą posiadały wkrętak czy pęsetę.

 

Scyzoryki Swiza, ze względu na bogaty wybór funkcjonalny sprawdzą się jako wyposażenie zarówno wędkarza, jak i domowego majsterkowicza, miłośnika militariów i wypraw turystycznych, grzybiarza, ratownika czy pasjonata ogrodnictwa. Niezależnie od potrzeb czy wymagań wszystkie scyzoryki Swiza to gwarancja doskonałej jakości i niezawodności, dlatego warto mieć tak wielofunkcyjne narzędzie zawsze pod ręką.

 

Komentarze do wpisu (1)

10 grudnia 2018

Hej, fajnie zapowiadający się blog. Mam nadzieję, że wkrótce wrzucicie jakiś post o niezbędnych narzędziach w domu, w sensie, jakie śrubki, bezpieczniki czy kable najczęściej się przydają itd. Próbuję zacząć swoją przygodę z majsterkowanie i w końcu nauczyć się sobie radzić z drobnymi domowymi awariami. Od jakiegoś czasu próbuję skompletować skrzynkę narzędziową, ale nie jest to takie proste jak się wydaję. Scyzoryk szwajcarski albo multitool wydaje mi się jednym z najlepszych pomysłów w skrzynce z narzędziami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl