Historia scyzoryka szwajcarskiego 1

Szwajcaria na całym świecie kojarzona jest z bogactwem i wysokiej jakości dobrami, który ten niewielki kraj eksportuje. Światowa stolica serów, czekolady, idealne miejsce na narty oraz coś równie charakterystycznego, czego nie da się pomylić z żadnym innym krajem, to właśnie scyzoryki szwajcarskie.

Historia klasycznego scyzoryka szwajcarskiego sięga 1884 roku, kiedy to w miejscowości Ibach swój warsztat ślusarski otworzył Karl Elsner, w którym zajmował się produkcją i ostrzeniem noży. Wysoka jakość noży produkowana przez zakład przyczyniła się do ogromnego sukcesu zakładu, który po siedmiu latach został oficjalnym dostawcą noży dla armii szwajcarskiej. Tak narodził się Szwajcarski Nóż Oficerski i Sportowy, który stanowi oficjalną nazwę dla noży i scyzoryków szwajcarskich.

W roku 1921 do produkcji szwajcarskich scyzoryków zaczęto wykorzystywać również prawdziwą stal nierdzewną, dzięki czemu ostrza zdobyły jeszcze większą renomę i uznanie konsumentów, dla których stały się one obowiązkowym wyposażeniem, tak jak szwajcarskiego żołnierza.

scyzoryk szwajcarski swiza

Jakość i popularność scyzoryków szwajcarskich przejawia się również w mediach i szeroko rozumianej pop-kulturze. W latach 80-tych i 90-tych scyzoryk szwajcarski stał się niemal ikonicznym akcesorium w popularnym serialu McGyver, gdzie wielokrotnie uratował głównego bohatera z niemałych kłopotów. Również amerykańskie NASA korzysta ze scyzoryków szwajcarskich jako podstawowego wyposażenia dla astronautów udających się na misje kosmiczne.

Po dziś dzień również scyzoryki stanowią niezbędnik każdego szwajcarskiego żołnierza, których liczba ponad 150 tys. na ok. 8 milionów osób w całym kraju, stanowi nie lada siłę, z którą musiały liczyć się również Niemcy pod panowaniem nazistów. Jednolitość i oddanie szwajcarów w obronie granic swojej ojczyzny doprowadziła najpierw do przełożenia ataku, a w konsekwencji również do zrezygnowania z podboju Szwajcarii.

scyzoryk swizaGłębokie tradycje szwajcarskich scyzoryków pielęgnowane są po dziś dzień pod różnymi markami i firmami, jednak każde ostrze opuszczające szwajcarskie fabryki cechuje się wysoką jakością wykonania, solidnością i odpornością na zniszczenia czy zmieniające się warunki atmosferyczne. W tym właśnie tkwi fenomen scyzoryków SWIZA. Wykorzystanie nowoczesnych technologii i rozwiązań produkcyjnych, w połączeniu z niezmiennymi tradycjami jakościowymi sprawia, że szwajcarskie scyzoryki SWIZA odświeżone zostały w 2015 roku i trafiły do stałej oferty marki.

Posiadanie scyzoryka szwajcarskiego od lat wpływa na poczucie bezpieczeństwa i funkcjonalności każdej osoby, która miała z nim styczność. Możliwość zdania się na niezawodne ostrze to coś z czego słyną szwajcarskie scyzoryki i co stanowi niedościgniony wzór dla wielu innych firm.

 

Pełną ofertę scyzoryków szwajcarskich SWIZA znajda Państwo na: https://swiza.pl/pl/c/scyzoryki-SWIZA/13

Komentarze do wpisu (1)

12 maja 2017

Nie wiedzialem, ze w Polsce już SWIZA jest dostępna. Super dzieki sklepowi zrobiłem doskonały prezent - zegarek SWIZA Kretos Gent SST black-olive-green WAT.0251.1102 prezent dla brata na komunię. Nic dodać nic ująć braciak jest zadowolony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl