Fenomen szwajcarskich zegarków 0

Szwajcaria od lat słynie z produkcji doskonałych zegarków, które stanowią niedościgniony wzór dla wielu aspirujących producentów na całym świecie. Swoją jakość zegarki szwajcarskie zawdzięczają przede wszystkim bogatym tradycjom zegarmistrzowskim przekazywanym z pokolenia na pokolenie, w których ogromną rolę odgrywają nawet najmniejsze detale tworzące doskonały mechanizm szwajcarskich zegarków.

Dyplom kursu zegarmistrza szwajcarskiego po dziś dzień napawa dumą i stanowi nawet swoistą nobilitację dla każdego, kto taki dyplom otrzyma. Szwajcarskie zegarki to niewątpliwie zegarki z duszą, które mimo zalewającej nas fali tanich podróbek są w stanie utrzymać się na powierzchni i gwarantować użytkownikom niezmiennie najwyższą jakość zarówno mechanizmu zegarowego jak i samego zegarka, jego wyglądu, funkcji i prezencji.

zegarek szwajcarskiO tym że Szwajcaria jest prawdziwą stolicą zegarków może świadczyć chociażby słynne miasto Montreux, w którym kiedyś produkowano większość zegarków szwajcarskich, a którego nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza „Zegarkowo”. Udział Szwajcarii w światowej produkcji zegarków przekracza 50%, co stanowi ogromny sukces eksportowy tego małego europejskiego kraju.

Zarówno szwajcarskie zegarki męskie jak i damskie to mechanizmy składające się z ok. 300 elementów. Stąd też cena zegarków jest z reguły nieco większa, bowiem taka konstrukcja wymaga poświęcenia jej sporej ilości czasu, na wykonanie, poskładanie i dopasowanie ze sobą wszystkich elementów, co w niektórych przypadkach może trwać nawet 150 godzin.

szwajcarski zegarek męskiNajdroższe i najbardziej prestiżowe i eleganckie zegarki szwajcarskie mogą wymagać nawet i 2000 godzin ręcznej pracy najlepszych zegarmistrzów, którzy często muszą zmagać się z elementami wielkości setnej części milimetra. Dlatego wymagana jest tutaj najwyższa precyzja i perfekcja każdego ruchu, która charakteryzuje najlepszych szwajcarskich mistrzów zegarowych.

Dziś wszystkie szwajcarskie zegarki damskie czy męskie kojarzone są z nienaganną elegancją oraz klasycznym wyglądem, idealnie komponującym się zarówno z kreacją wieczorową jak i luźnym strojem na dzień. To właśnie stanowi fenomen szwajcarskiej produkcji, uniwersalność i ponadczasowość, którą prezentują wszystkie oryginalne zegarki SWIZA.

szwajcarski zegarek damskiSwiss made to informacja umieszczana na zegarkach, które zostały skonstruowane w Szwajcarii, zamontowany w Szwajcarii został ich mechanizm i że w Szwajcarii została przeprowadzona kontrola zegarka. To potrójne zaświadczenie jest gwarancją oryginalności i jakości zegarka, którego na próżno jest szukać w innych zwykłych sklepach.

Jeżeli szukacie zatem oryginalnych zegarków szwajcarskich to znajdziecie je wyłącznie w autoryzowanych sklepach, takich jak SWIZA, do którego zapraszamy wszystkich miłośników szwajcarskiej precyzji i jakości.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl